تشریح آخرین جزئیات پرونده آزار و اذیت دختر جوان در سیرجاندادستان عمومی وانقلاب شهرستان سیرجان آخرین جزئیات پرونده آزار و اذیت دختر جوان در سیرجان را تشریح کرد.

ایران و جهان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اصفهان من ، به نقل از روابط عموم دادگستری استان کرمان، محسن نیک‌ورز در زمینه جزئیات پرونده آزار و اذیت دختر جوان در سیرجان اظهار داشت: با وجود رضایت دختر جوان بزه‌دیده اما متهم اصلی که فردی بنام امیر.ک است از جنبه عمومی جرم در زندان بسر می‌برد.

 

وی با بیان اینکه خانم بزه‌دیده که جوانی متولد ۱۳۸۱ و اصالتا سیرجانی است به همراه مادرش ساکن تهران است در نخستین جلسه رسیدگی به پرونده نسبت به متهمان اعلام رضایت کرده است گفت: اما مادر این دختر جوان از هر دو متهم شکایت کرده تاکنون رضایتی اعلام نکرده است.

 

بیشتر بخوانید

 

دادستان سیرجان: رسیدگی فوری به پرونده آزارواذیت دختر تهرانی توسط دو جوان

 

عامل آزار و اذیت دختر جوان در سیرجان بازداشت شد

 

دستگیری سارق سابقه‌دار و حرفه‌ای منزل در گلستان؛ اعتراف به ۲۳ فقره سرقت

 

این مقام قضائی عنوان کرد: این پرونده از جنبه عمومی جرم به صورت ویژه رسیدگی شده و دستگاه قضایی با عاملان این حادثه قاطعانه برخورد خواهد کرد.

 

دادستان سیرجان بیان کرد: متاسفانه متهم اصلی پرونده با حیله و نیرنگ دختر بزه‌دیده را ترغیب می‌کند که به سیرجان سفر کند و این دختر جوان به همراه مادرش و بهانه ملاقات اقوام به سیرجان سفر می‌کند.

 

وی با اشاره به اینکه پدر دختر بزه‌دیده فوت کرده است، ادامه داد: دختر بزه‌دیده پس از سفر به سیرجان بدون اطلاع دادن به مادر خود به یک خانه باغ که از قبل توسط متهمان پرونده در منطقه‌ای خارج از شهر فراهم شده بود می‌رود که در ادامه متهمان ردیف اول و دوم با مراجعه به این مکان اقدام به آزار و اذیت دختر جوان می‌کنند و سپس متهم ردیف اول کلیپ ضبط شده را در STORY اینستاگرام خودش به اشتراک می‌گذارد.

 

نیک‌ورز خاطرنشان کرد: بلافاصله پس از بارگذاری این فیلم تکان‌دهنده در اینستاگرامِ عامل جرم در روز جمعه ۱۴ دی‌ماه موضوع از طریق کمیته رصد فضای مجازی دادسرای سیرجان رصد  و در اندک زمانی دستور پیگیری و اقدام صادر  شده است.

 

دادستان سیرجان گفت: با وجود اینکه هنوز گزارش رسمی از این موضوع به دست دادسرای سیرجان نرسیده بود و شکایت شاکی نیز مطرح نبود به لحاظ جنبه عمومی و احتمال تبعات منفی گسترده دستورات قضائی لازم جهت شناسایی و دستگیری متهمین صادر شده است.

 

وی عنوان کرد: هنوز چند ساعت از بارگذاری فیلم نگذشته بود که با دستور قضائی متهمِ اصلی(امیر.ک) همراه با فردی به نام(محمد.ی) که اقدام به تصویربرداری کرده بود در مخفیگاهشان  توسط پلیس آگاهی سیرجان دستگیر شدند.

 

این مقام قضائی بیان کرد:در همان روز حادثه دختر جوان نیز به دادسرای سیرجان احضار می‌شود و تحقیقات تکمیلی در این رابطه آغاز می‌شود.

 

وی افزود: هنگامی که متهمان  به دادسرای سیرجان منتقل شدند، آنقدر شوک زده بودند که اول منکر عمل مجرمانه می‌شدند اما وقتی فیلم را مشاهده کردند و ادله دیجیتالی جرم را که از محل مخفیگاه آنها کشف شده بود، پیش روی آنها گذاشته شد بلافاصله اعتراف کردند و متهمان ردیف اول و دوم پرونده روانه زندان شدند.

 

نیک‌ورز اعلام کرد: در این رابطه پرونده‌ای تحت عناوین توقیف غیرقانونی، هتک حیثیت از طریق فضای مجازی و آزار و اذیت بانوان، تشکیل و متهمان ردیف اول و دوم به ترتیب (امیر.ک) و (محمد.ی) تفهیم اتهام شده‌اند.

 

این مقام قضائی گفت: متهم ردیف اول (امیر.ک) که جوانی ۲۰ ساله است از تاریخ ۱۴ دی‌ماه با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده است  و هم اکنون نیز در زندان به سر می‌برد.

 

وی با اشاره به اینکه دختر بزه‌دیده بازداشت  نیست، افزود: متهم ردیف دوم(محمد.ی) نیز با توجه به نوع رفتارش با قرار بازداشت موقت در حال حاضر بازداشت است.

 

نیک‌ورز عنوان کرد: تحقیقات درباره این پرونده هنوز کامل نشده و تحقیقات تکمیلی در حال انجام است و پس از کامل شدن تحقیقات، کیفر خواست تنظیم می‌شود و تلاش ما این است که در اسرع وقت دادگاه برگزار شود.

 

دادستان سیرجان در پایان گفت: آخرین اخبار در مورد مراحل رسیدگی به این پرونده از طریق روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان کرمان به اطلاع عموم شهروندان خواهد رسید.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *