ما هیچ بخشنامه ای مبنی برآموزش و اجرای سند۲۰۳۰ در مدارس نداشته ایم.

اخبار شهرستان مبارکه

سعید باقری رئیس اداره آموزش پرورش شهرستان مبارکه در نشست خبری به مناسبت هفته پژوهش در بین اصحاب رسانه حاظرشد و گفت:
در خصوص آموزش و پروش مسائل و مشکلاتی وجود دارد که گاه حتی از زبان خود ما نیز بیان شده است؛که مادست به انکار آن ها نمیزنیم و در این باره نقاط قوت و ضعف زیادی وجود دارد که تحولات خوب و سازنده ای در این خصوص درحال اجرا است.
باقری نیز آماری از تعدادمعلمین و وضعیت مدارس در سطح شهرستان ارائه داد:تعداد ۲۲۰ مدرسه در شهرستان وجود داردکه شامل ۱۱۱ مدرسه ابتدایی ،۵۴دبیرستان متوسطه اول و ۵۵ دبیرستان در مقطع متوسطه دوم است.
جمعیت دانش آموزان در مبارکه بالغ بر ۲۶هزارنفراست،که ۱۴هزارو۵۰۰نفر در مدارس ابتدایی،۶هزارنفر متوسطه اول و حدود ۵هزار و۱۰۰نفر در متوسطه دوم در حال تحصیل هستند.
وی جمعیت فرهنگیان را نیز حدودا۱۵۰۰نفراعلام کرد؛و فرهنگیان بازنشسته را نیز ۱۰۰۰نفر اعلام کرد و گفت:در مجموع خانواده فرهنگی شهرستان تقریبا۳هزار نفراست.همچنین نیروهای رسمی آموزش پرورش حدود۱۵%فوق لیسانس و دکترا،۶۵%لیسانس،و۲۰%فوق دیپلم هستند .
باقری نیز مهم ترین چالش آموزش پرورش را کمبود نیروی انسانی به خصوص در بحث مشاوره و مراقبین سلامت دانست؛و گفت برای تامین این کمبود از نیروهای بازنشسته و تعدادی نیروهای خریدخدماتی استفاده شده است.که امیدواریم از طریق دانشگاه فرهنگیان چالش کمبود نیرو انسانی برطرف شود.
وی به نکات دیگری نظیر آسیب های اجتماعی نیز اشاره کرد وگفت:همانطور که مقام معظم رهبری بارها فرموده اند بحث تعلیم و تربیت بسیارمهم است و نهاد آموزش پرورش بسیار تاثیرگذار و گسترده است و تعداد۱۴میلیون دانش آموز در سطح کشور۱میلیون دانش آموز در سطح استان و ۲۶هزاردانش آموز درشهرستان مبارکه مشغول به تحصیل هستند.وزارت آموزش پرورش نقش اجتناب ناپذیری در تعالیم کشور داردلذا برای اینکه دانشگاه های متعالی داشته باشیم بایدآموزش پرورش پویا و فعالی وجود داشته باشد.
زیرا که میتواند فرهنگ ساز باشد و نسل نوینی را پرورش دهد.هر هزینه در آموزش و پروش به نوعی میتواند یک سرمایه گذاری باشد.
باقری افزود:برنامه های ما براساس چندموضوع است:
۱_قانون اساسی جمهوری اسلامی
۲_سندچشم انداز افق۴۰۴
۳_سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری
همچنین براساس سند تحول بنیادین آموزش پرورش، برگزاری اجلاس نماز در مدارس جزء برنامه های اصلی ماست.وباید از تمام ظرفیت های انسانی در آموزش پرورش استفاده کرد.
باقری نیز عنوان کرد:
ما ۳شعار اصلی و مهم را سرلوحه مدیریت و کارهای اجرایی مان داشته ایم:
۱_شایسته سالاری
۲_تعامل
۳_مدرسه محوری
و ما بر این باوریم که تربیت،پرورش و خلاقیت باید در تمام ابعاد جسمانی عاطفی اجتماعی و معنوی صورت بگیرد که در مدارس تحت عنوان آموزش مهارت های زندگی و مراحل تصمیم گیری و.. به دانش آموزان آموزش داده میشود.
وی به میزبانی شهرستان مبارکه در مسابقات قرآن عترت و نماز اشاره کردکه در رشته های مختلف این مسابقه برگزارمیگردد؛و شاهدحضور۷۰۰دانش آموزبرای شرکت در این مسابقات خواهیم بود.
همچنین در بحث فرهنگ سازی ،آسیب های فضای مجازی و سواد رسانه ای آموزش پرورش آمادگی این راداردکه مدرسه به مدرسه کارکند .
و همایش هایی ویژه اولیاء،دانش آموزان و همکاران خواهیم داشت.
باقری در خصوص اجرایی شدن سند۲۰۳۰ در مدارس گفت:
ما هیچ بخشنامه ای مبنی برآموزش و اجرای سند۲۰۳۰ در مدارس نداشته ایم.

رئیس آموزش و پروش مبارکه نیز گفت: خانه معلم یکی از دغدغه های اصلی بنده است؛ خوشبختانه۹۵%کار انجام شده و امید است که بتوانیم همزمان بادبستان برزگران،با حضور وزیر محترم آموزش پرورش خانه معلم شهرستان را راه اندازی کنیم.
وی به مدارس فرسوده در سطح شهرستان اشاره ای کردند و گفتند:
برسی و شناسایی این مدارس با اداره کل نوسازی است و خوشبختانه ماخیرین زیادی درشهرستان داریم که امیدواریم بتوانیم با آن هاارتباط و تعامل خوبی در این خصوص برقرار کنیم.
وی نیز گفت:همه مدیران موظف به رعایت عفاف و حجاب هستند و رویکردما در برخورد باهر موردی، ابتدا به صورت تذکر و سپس در صورت تکرار برخورد قانونی است.
لذا باتوجه به شرایط فعلی که دولت توانایی تامین هزینه های مدارس دولتی را ندارد و سرانه خیلی اندک است. مدیران مدارس دولتی مجازهستندکه از کمک های مردمی و خیرین نیز استفاده کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *