آمار جرم در شهرستان مبارکه به ترتیب مربوط به نزاع و درگیری و سپس سرقت بوده است

اخبار شهرستان مبارکه

مقام معظم رهبری(مدظله العالی):قوه‌ی قضائیه باید «مظهر عدالت» و ملجأ مورد اطمینان و پناهگاه آرامش‌بخش مردم برای احقاق حقوق فردی و عمومی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین علی محرابی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مبارکه با بیان اینکه،بیشترین آمار جرم در شهرستان مبارکه به ترتیب مربوط به نزاع و درگیری و سپس سرقت بوده است گفت:در سال۱۳۹۷برای،۲۶۹۴۵پرونده مردم به دادگستری مراجعه و درخواست رسیدگی داشته اند؛که از این تعداد به ۲۵۵۶۱ مورد در مدت یکسال رسیدگی شده است.

یکی ازاقداماتی که دادستانی در شهرستان به آن توجه ویژه ای داشته بیشتر در حوزه مواد مخدر بوده است؛محرابی به نقش مردم نیز اشاره کرد وگفت: تلاش های نیرو انتظامی و دادگستری برای مبارزه بامواد مخدر فقط با همکاری و همراهی مردم نتیجه مطلوب خواهد داشت.

دادستان شهرستان مبارکه؛نیز به تغییر کاربری اراضی کشاورزی که سرمایه ملی است اشاره کرد و گفت:متاسفانه بسیاری از مردم باتوجه به خشکسالی های اخیر اقدام به تغییر کاربری زمین های کشاورزی و تبدیل آن ها به باغ و ویلا کرده اند،که این اقدام آن ها جرم تلقی میشود واگر اقدامی در این زمینه صورت بگیرد، لازم است باهماهنگی جهاد کشاورزی باشد در غیر این صورت جریمه های سنگین و تخریب در انتظار کسانی که قوانین را رعایت نکرده اند خواهد بود.

وی به عفو ۲۲بهمن در سال گذشته اشاره کرد وگفت:از این عفو خیلی از مجرمان توانستند استفاده کنند اما این نکته را بدانند که اگرمرتکب جرمی شوند،دیگر عفو وتخفیف شامل شان نخواهدشد.

در پایان محرابی یادآور شد که از لحاظ امنیت شهرستان شرایط خوبی دارد و آرامش درآن حاکم است و از مردم خواست؛ شایعاتی که در فضای مجازی مطرح میشود را باور نکنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *