خواسته ی مردم این است که تقاط ضعف و تهدیدها برداشته شود

اخبار شهرستان مبارکه

سرکار خانم زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با برنامه #صاحبخانه_خوب با بیان اینکه مجلس پیگیر تصویب قانون برای کنترل بازار مسکن و اجاره بها است افزود:

در دوره ی قبل مجلس طرح هایی بیان شده که ما در حال حاظر به برسی نقاط قوت و ضعف آن هاپرداختیم و کشورهایی راکه این قانون را اجرا کرده و الگوی زندگیشان با ما منطبق است را نیز موردمطالعه قرار داده ایم.
که در همین جهت طرحی با عنوان مالیات بر آیدی مسکن آماده شد که بخشی از سی تی جی هست و در حال حاظر ۱۷۰کشور دنیا آن را اجرا میکنند.

وی افزود:
وظیفه ی ما قانون گذاری است؛مجلس به دولت اعتماد کرد؛
و ۸ ماه طرح را معطل نگه داشتیم و بارها در کمیسیون عمران برای دفاع حاظر شدیم،ما منتظر دولت بودیم اما هفته ی گذشته رئیس محترم کمیسیون اقتصاد طرح را در دستور کار قرار دادند و وارد جزئیات شدیم

وی گفت:
متاسفانه در بازار کسی که یک میلیارد مواد اولیه احتکار میکند رامحکوم میکنیم،اما این نظارت در رابطه با مسکن وجود ندارد.
در کشور ما برای یک خانه ۶۰درصدمالیات گرفته میشود لذا مسکن که در قانون اساسی کشور جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کالای ضروری آمده نباید تبدیل به کالای سرمایه ای شود.

سرکار خانم سعیدی افزود:
خواسته ی مردم این است که تقاط ضعف و تهدیدها برداشته شود و جاهایی که پشت آزمون و خطای مسئولین تفکری صورت نگرفته،جایگزین مناسبی با استفاده از نیروی انسانی جوان قرار بگیرد.

همچنین وی عنوان کرد:
اگر مردم طرح ایده یا پیشنهاد دیگری دارند به نمایندگان منتقل کنند زیرا در غیر این صورت ما باید مطابق الگوهای جهانی گام برداریم.
در حال حاظر۲/۵میلیون مسکن خالی در کشور داریم که اگر ابزار عرضه و تقاضا اصلاح شود، دیگر بازار مسکن را آشفته نخواهیم دید لذا بایدبا انگیزه ی سرمایه گذاری و احتکار در بازارمسکن مقابله کنیم.

زمانی که عرضه محدود شود،تقاضا افزایش پیدا میکند اما با اجرای این قانون، صاحبان مسکن موظف به پرداخت حدود ۲۵درصد مالیات میشوند و انتظار میرود که در صورت اجرای این قانون بازار وضعیت مطلوب پیدا کند و قیمت ها کاهش پیدا کند.

سعیدی در پایان افزود:
امیدواریم هر آنکس که رئیس جمهور هست و خواهد بود رفتارش براین مبنا باشد که اگر قانونی به نفع ملت هست و اجرا نمیشود با وزیران،مدیران و مسئولانی که کارشکنی میکنند برخورد کنند.

گزارش:م.احمدپور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *